EROtrends - Targi Erotyczne
Targi Erotyczne w Warszawie

Brzydcy – Iwona Demko, Keymo, Magdalena Sawiska – wystawa i wernisaż Muzeum Erotyzmu

plakat_brzydcy9 maja 20:30 wernisaż wystawy Muzeum Erotyzmu “Brzydcy” – Iwona Demko, Keymo, Magda Sawicka – tuż po krakowskiej premierze “Baśni o księżniczce Pizdolonie” w Teatrze Barakah.

Iwona Demko – https://www.iwonademko.art.pl/
Keymo – https://www.keymo.pl/
Magda Sawicka – https://msawicka.blogspot.com/
Teatr Barakah – https://www.teatrbarakah.com/

„Jest rzeczą godną uwagi, że wprawdzie widok genitaliów zawsze budzi podniecenie, to jednak same genitalia prawie nigdy nie uchodzą za piękne, cecha zaś piękna wydaje się być związana z pewnymi wtórnymi cechami płciowymi” – Zygmunt Freud, Kultura jako źródło cierpień.

„W umyśle człowieka zgnilizna kojarzy się z rozmaitymi aspektami życia płciowego, toteż wywołują one takie samo obrzydzenie, taki sam sprzeciw” – Georges Bataille, Erotyzm.

Skojarzenie narządów płciowych i zgnilizny wywołuje podobne odczucia, „jak gdyby człowiek nieświadomie uchwycił za jednym razem to, co nie do przyjęcia (i co jest nam dane) w naturze, żądającej od istot przez siebie stworzonych, by uczestniczyły w tym szale zniszczenia, który nią miota i którego nic nie zaspokoi” – Georges Bataille, Erotyzm.

Brzydki jest bohater spektaklu “Baśń o księżniczce Pizdolonie”, którego krakowska premiera towarzyszy wernisażowy. Brzydkie jest to, co jest inne, nienormalne, nienormatywne. Brzydkie jest to, do czego jesteśmy stworzeni – śmierć i seksualność.

Muzeum Erotyzmu zaprasza na wernisaż i wystawę sztuki erotycznej “Brzydcy” w Podziemiach Kultury Teatru Barakah, w ramach której swoje prace zaprezentują Iwona Demko, Keymo i Magda Sawicka.

Wystawa będzie czynna od 9 do 15 maja, w następujących godzinach:

9 maja [piątek] 20:30-22:00
10 maja [sobota] 18:00-21:00
11 maja [niedziela] nieczynne
12 maja [poniedziałek] 10:00-14:00
13 maja [wtorek] 10:00-14:00
14 maja [środa] 10:00-14:00
15 maja [czwartek] 10:00-14:00

Wernisaż odbędzie się po krakowskiej premierze spektaklu “Baśń o księżniczce Pizdolonie” według Aleksandra Fredry w wykonaniu Kabaretu Lubieżnego Dominika Nowaka – 9 maja 19:00 – na którą serdecznie zapraszamy!

Wstęp tylko dla osób dorosłych i o otwartych umysłach.

Dodaj komentarz