EROtrends - Targi Erotyczne
Targi Erotyczne w Warszawie

Baśń o księżniczce Pizdolonie

plakat

Baśń o księżniczce Pizdolonie

według Aleksandra Fredry na Festiwalu EROtrends!

16 maja 2014 o godz. 20:00 w warszawskim Klubie Wkręt na Chełmskiej 21, Kabaret Lubieżny wystawi spektakl według jednego z najsłynniejszych tekstów tzw. „okresu koszarowego” Aleksandra Fredry – Baśń o księżniczce Pizdolonie. Jest to jedna imprez towarzyszących Festiwalowi EROtrends.

Utwór był pisany ku uciesze kompanów żołnierzy na początku XIX wieku. Jego odpisy skrupulatnie wykupywał i niszczył sam autor, a potem także historycy literatury, by ślad po nich nie pozostał. Na szczęście kilka kopii „Baśni…”, oraz innych utworów obscenicznych Hrabiego, ocalało z tej moralnej pożogi, choć nikt do tej pory nie odważył się ich wystawić na scenie!

„Baśń o księżniczce Pizdolonie” jest niezwykle zabawną i dramatyczną historią walki z nadludzkim temperamentem erotycznym wyuzdanej córki królewskiej. Jak to zwykle w  baśniach bywa, nie pokonają go najwięksi jebacze [cytat :)] w okolicy ze słynnym Chujogromem [cytat :)] i jego bratem Pizdolizem [cytat :)] na czele, zaś uda się to skromnemu wiejskiemu Głupkowi, który dzięki okazanej dobroci, posiądzie magiczną moc…

Uwaga: Widz zna charakter utworu i nie będzie rościł żadnych pretensji do organizatorów spektaklu z tytułu obrazy uczuć moralnych, religijnych czy obyczajowych! Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich!!!

Bilety 15 zł, do nabycia przed spektaklem.

Aleksander Hrabia Fredro
„Baśń o księżniczce Pidolonie”

reżyseria: Dominik Nowak
muzyka: Maciej Skuratowicz
oprawa plastyczna: Krystian Biskup
obsada: Dorota Białowąs, Dominik Nowak, Maciej Skuratowicz
premiera 15 grudnia 2013 r. Klub Wkręt w Warszawie
www.facebook.com/pizdolona

Zatem 16 maja Baśń o księżniczce Pizdolonie, a 17 i 18 maja EROtrends w hali EXPO XXI!

Dodaj komentarz